301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 16:13 Bu haber 584 kez okundu
 
“Bu Kardeşiniz Ne Haram Yer, Nede Haram Yenmesine Müsaade Eder”
31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimleri için Besni AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre’nin seçim irtibat bürosunun açılışı Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın katılımıyla gerçekleşti.
Gündem Haberi


Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Basın Sözcüsü Mahir Ünal, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, M. Fatih Toprak, İ. Halil Fırat, Yakup Taş, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre ve partililer katıldı.

Seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan AK Parti Belediye Başkan Adayı E. Mehmet Emre: “Diyorum ki belediye başkanı olmak önemli değil. Milletvekili olmak önemli değil. Bakan olmak önemli değil. Önemli olan nedir? Sizlerin gönlüne, sizlerin kalbine girebilmek. Kalbinizde, gönlünüzde, bu kardeşinize yer açtığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Bizler bu hizmet yoluna sizlerle beraber çıktık. Besni´nin yarınlarını, Besni´nin geleceğini sizlerle beraber inşallah inşa edeceğiz. Bizler bu yola çıkarken milletimize hâkim olma niyetiyle değil. Milletimize hadim olma niyetiyle yani hizmetkâr olma gayesiyle bu yola çıktık. İlkemiz nedir? İnsanların en hayırlısı, insanlara faydası olan kişidir. Bu ilkeyle milletimize, memleketimize hizmet ederek ilçemizi hep beraber yeniden inşa edeceğiz. Bizler sizlere sevdalıyız. Çünkü bizler sizlere gönlümüzü verdik. Bu kardeşinizi size vefa borcu var. Bu kardeşiniz Ak partinin belediye başkan adayı olmuşsa sizin sayenizdedir. Sizler genel merkezimizin yaptığı anket çalışmasında bizleri birinci çıkartmasaydınız biz bugün aday değildik. Sizlerin gayretiyle bu kardeşiniz aday oldu. Biz hiçbir kimsenin, hiçbir şahsın, hiçbir çıkar odağının adayı değiliz. Biz milletimizi adayıyız, biz sizlerin adayıyız, biz Besni´nin adayıyız. Biz sizlerin karşısına yapacağımız işlerle, projelerle çıkıyoruz.

Bu Kardeşiniz Ne Haram Yer, Nede Haram Yenmesine Müsaade Eder

Kentsel dönüşümü bu şehirde biz başlatacağız. Millet parkları projelerimizle ilçemizin çehresini değiştireceğiz. Destek kart projelerimizle özellikle buradan hanım ablalarıma müjde veriyorum. Sosyal belediyecilikle ablalarımızı, annelerimizin, bacılarımızın gönlünü alacağız. Okuyan çocuklar ve okuyan gençler projelerimizle öğrencilerimize destek vereceğiz. Uygulayacağımız trafik mastır planıyla otoparklar yaparak park sorununu çözeceğiz. Araç trafiğini rahatlatacağız. Hayvan barınağı yaparak sokak hayvanlarını ıslah edeceğiz. Gençlerimize spor alanları, sinema salonu, tiyatro ve eğlence merkezleri yaparak milletimizin hizmetine sunacağız. Devletimizi imkânlarını sizlere getireceğiz. Bu kardeşinizin olduğu yerde haram söz konusu dahi olamaz. Bu kardeşiniz ne haram yer, nede haram yenmesine müsaade eder. Bu kardeşiniz milletin hakkını ve hukukunu hiçbir kimseye peşkeş çekmez, böyle bir şey yapacak kişilere de asla müsaade etmez.

Kimsenin Ekmeğiyle Oynayacak Adam Değilim

Belediye personeli kardeşlerime sesleniyorum. Hiçbir kaygınız olmasın, hiçbir endişeniz olmasın. Bu kardeşiniz hiçbir kimsenin ekmeğiyle oynayacak birisi değildir. Çalışan herkesin başımın üstünde yeri var. Kime oy verirse versin. Hangi partiye oy verirse versin ben kimsenin ekmeğiyle oynayacak adam değilim. Çalışıp işini yaptıktan sonra başımın üstünde yeri var. Maaşlarınız belediye başkanının maaşından önce yatacak. Mesaileriniz eksiksiz olarak hesabınıza yatacak. Neden ? Çünkü biz iktidar partisiyiz. Bizim para problemimiz olmayacak. Besni belediyesinin para problemi olmayacak.

Ama birileri yalanlarına, iftiralarına, algı operasyonlarına devam ediyor. 5 yıl boyunca bu memlekette taş üstüne taş koymayan, milletine memleketine ihanet edenlere gereken cevabı bu millet sandıkta gösterecek. Biz lafa değil icraata bakarız. 5 yıl önce demişlerdi ki biz tekel depolarının yerini park yapacağız. Yapabildiler mi? Yapamadılar. Peki, ne yaptılar? Hemen arkasına konutlar yaptılar ve başka da bir şey yapamadılar. Şimdi ne diyorlar? Biz tekel depolarının yerine park yapacağız diyorlar. Buyurun belediye sizde. Neyi bekliyorsunuz. Yapmanız için hangi engel ve sıkıntı var. Yarın dozerleri gönderin bu millette size inansın.

Sadece bunlarla sınırlı da değil. Besni itfaiyesinin yenikentte yeri vardı. Ne oldu ora, ne yaptılar itfaiyenin yerini sattılar. Peki para ile ne yaptılar? Bakın sevgili kardeşlerim 15 Temmuz Şehitler Mahallemizin yolunun vaziyetini sizler görüyorsunuz. 4. Etap TOKİ’nin yolunu görüyorsunuz. Mahallelerimizin yollarının farkındasınız. Bu paralarla bu yollar yapılmaz mıydı? Peki, neden yapılmadı. Aziz milletimiz sizler olayın farkındasınız ve İnşallah sizler bunlara gereken cevabı 31 Mart’ta sandıkta vereceksiniz.

Kıymetli kardeşlerim ilçemizin sorunlarının farkındayız. Sarhan mahallemizin tapu problemi var. Allah’ın izni ile bu problemi bizler çözeceğiz.  Demin ifade ettiğim gibi 2. Etap, 3.Etap Toki mahallelerimizin ve diğer mahallelerimizin yol problemleri var. Bu yol problemlerini de Allah’ın izni ile bu kardeşiniz çözecek. Üniversitemize giden yolu İnşallah bu kardeşiniz imar edecek ve yapacak. Ne diyoruz biz, Yaparsa AK Parti Yapar.

Yanımda belediye meclis üyesi adayı arkadaşlarım var. Biz buradan Aziz milletimize, sevgili hemşerilerime söz veriyorum.  Biz haram yemeyeceğimize, başkasının hakkını hukukunu peşkeş çekmeyeceğimize ve sadece sizler için çalışacağımıza burada tüm arkadaşlarımla beraber hep birden söz veriyoruz.” Dedi.

Bağ-Kur Primlerinin esnafı yorduğunu da dile getiren Emre, “Sayın Genel Başkan Yardımcım, Esnafımızın bir takım sıkıntıları var. Bu sıkıntılarından da en önemlisi Bağ-Kur primlerinin yüksek olmasından dolayı ödeme de güçlük çekiyorlar. Bu hususu sizden istirham ediyoruz. Ankara’ya döndüğünüz zaman ilgili bürokrat büyüklerimizle istişare ederseniz. Esnaf kardeşlerimiz adına bizlerde memnun ve mutlu olacağız. Bu hususu da sizlere arz etmek istedim. Üniversitede öğrenci sayımızın artırılması için yeni bölümlerin açılması gerekiyor. Sayın Genel Başkan Yardımcım ve Milletvekillerim bu hususla ilgili de gerekli çalışmayı yaparak. İnşallah Besni’de ki öğrenci sayımızı da yükselteceğiz ve ilçemizin ekonomisi nede katkıda bulunmuş olunacak. Gölbaşı yolumuz, Gaziantep yolumuzun da 2019 yılı içerisinde yapılmasını istiyoruz. Sizlerin sayesinde ben AK Parti’nin belediye başkanı olacağım ve benim işim gücüm bu ileri takip etmek olacaktır. “ dedi.

Partililere seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Basın Sözcüsü Mahir Ünal ise, “Eskiden hatırlayın. Hükümetler değişir, dertler değişmezdi. Bu gün Gölbaşı´nda da söyledim. 1960 ile 2002 arasında 36 tane hükümet değişmiş. Görev süreleri ne kadar biliyor musunuz? Bir buçuk yıl. Ortalama görev süreleri bir buçuk yıl. Peki ne oluyordu? Birileri diyordu ki, devletin sahibi benim. Milletin seçtikleri de yolcu. Ben hancıyım onlar yolcu diyorlardı. Peki 2002´de AK Parti iktidara geldikten sonra birileri ne dediler? Bunlar altı ay kalır ve bunları da göndeririz. Ama hesaba katmadıkları bir şey vardı. Hesaba katmadıkları şey AK Partiyi millet kurmuştu, kumaşını millet dokumuştu, hamurunu millet yoğurmuştu o partinin. O yüzden 17 yılda bu on dördüncü seçimimiz. Her seçimde bu millet bizi sandıkta onayladı. Niye ? Çünkü millete verdiğimiz her sözü hamdolsun tuttuk.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1994´te İstanbul Büyük şehir belediye başkanlığına seçildiğinde hatırlar mısınız 94´de büyük bir ekonomik kriz vardı. 94 ekonomik krizini gençler hatırlamaz. Ama 94 ekonomik krizinde Türkiye ne yapmıştı? Bir günde fakirleşmişti. Peki, İstanbul´da Tayyip Erdoğan Belediye Başkanı seçildiğinde hükümet İstanbul´a paramı gönderdi. Ödenek mi gönderdi, göndermedi. Peki Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul´u çöpten, çukurdan, çamurdan, yolsuzluktan, susuzluktan, hava kirliliğinden nasıl kurtardı? Milletin emanetine sahip çıktı. Milletle gönül bağı kurdu. 94´de İstanbul´da insanlar ne yaptılar biliyor musunuz? Tayyip Erdoğan Belediye Başkanı seçilince insanlar sokaklara çıktılar çöpleri temizlediler. Recep Tayyip Erdoğan´la millet el ele verdi. 1994´den bu güne kadar bir millet aşkı hikayesi ortaya çıktı. AK Partinin hikayesi bir millet aşkı hikayesidir. Recep Tayyip Erdoğan´ın hikayesi de milletine aşık bir adamın hikayesidir. O yüzden üzerimdeki bir selamı size ileteyim. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın Besni´ye, hepinize selamlarını getirdim. Bir bakıyorsunuz işlerine gelmediği zaman başka partilere gidiyorlar. Şimdi kardeşlerim bizim siyasetimiz elif gibi dimdiktir. Biz bu siyaseti bu millete hizmet etmek için yapıyoruz. Nefsimize hizmet için değil. AK Parti bizi aday yapınca, AK Parti bize makam verince iyi. AK Parti millet iradesiyle, istişareyle başka bir karar verdiği zaman kötü. Böyle bir şey olmaz. Şunu unutmayın Müslüman aynı yerden iki defa ısırılmaz. 
Biz şunu iyi bilelim değerli kardeşlerim. Bu davada, bu mücadelede Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği bir şey var. Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. O yüzden birileri ben şimdi falanca partiden adayım. Buradan kazanınca tekrardan AK Partiye gelirim. Böyle bir şeyi biz asla kabul etmeyiz.”

Konuşmanın ardından seçim irtibat bürosunun açılışı yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Bu, Kardeşiniz, Ne, Haram, Yer,, Nede, Haram, Yenmesine, Müsaade, Eder”,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Adıyaman
Yağışlı
Güncelleme: 16.02.2020
Bugün
- 10°
Pazartesi
- 12°
Salı
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Adıyaman

Güncelleme: 15.02.2020
İmsak
05:49
Sabah
07:11
Öğle
12:46
İkindi
15:44
Akşam
18:12
Yatsı
19:28
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
43
0
3
7
12
22
2
Sivasspor
42
0
3
6
12
21
3
Trabzonspor
41
0
3
5
12
20
4
Alanyaspor
39
0
4
6
11
21
5
Galatasaray
39
0
4
6
11
21
6
Fenerbahçe
38
0
6
5
11
22
7
Beşiktaş
36
0
8
3
11
22
8
Göztepe
33
0
6
6
9
21
9
Gaziantep FK
27
0
8
6
7
21
10
Denizlispor
24
0
10
6
6
22
11
Çaykur Rizespor
24
0
10
3
7
20
12
Yeni Malatyaspor
24
0
8
6
6
20
13
Gençlerbirliği
21
0
10
6
5
21
14
Konyaspor
20
0
10
8
4
22
15
MKE Ankaragücü
20
0
10
8
4
22
16
Antalyaspor
19
0
10
7
4
21
17
Kasımpaşa
16
0
13
4
4
21
18
Kayserispor
15
0
13
6
3
22
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı