301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 21:02 Bu haber 604 kez okundu
 
HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, projelerini açıkladı. Besni’ye en az 4 bin istihdam sağlayacak olan ihtisas OSB, MYO öğrenci sayısının arttırılması, Besni Kent meydanı, Ana caddeye cephe düzenlemesi, Park sorunu için Cep Otoparklar yapılması, başta Besni üzümü olmak üzere yöresel ürünlerin dünyaya pazarlanması başlıca projeleri arasında yer alıyor. Alkan, her projeyi hayata geçirmeden önce mutlaka halka soracak ve fikirlerini referans alacaklarını taahhüt etti.
Siyaset Haberi


HEDEFİMİZ 4.000 KİŞİYE İSTİHDAM

Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, Besni’yi ileriye taşıyacak önemli projeler açıkladı. Özellikle istihdam alanları oluşturarak ilçedeki işsizlik ve göçün önüne geçmek için proje geliştirdiklerini söyleyen Alkan, Türkiye’nin saygın firmaları ile görüşerek İhtisas OSB kurulduğu takdirde Besni’ye yatırım yapma sözü aldıklarını belirterek“Hedefimiz 4.000 kişiye istihdam sağlamak” dedi. Alkan, yine 1000 kişiye istihdam sağlayacak, çağrı merkezlerinin Besni’ye kurulmasını sağlayacaklarını ifade ederek, “Doğu ve Güneydoğu illerinde yapılan çağrı merkezleri teşvik kapsamındadır. Büyük firmaların çağrı merkezlerini ilçemize açmaları için çağrıda bulunarak davet edeceğiz. Hedef 1.000 kişiye istihdam sağlamak.”  dedi.

Dumlupınar, Çat ve Yeni Besni mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları yapacaklarını söyleyen Reşit Alkan. “Kentsel dönüşüm çalışması devam eden Ciritmeyden mahallemizdeki mülkiyet değer tespitleri güncellenerek hak sahipleri mağdur edilmeyecek.” dedi.

BESNİ’Yİ HALKIMIZLA YÖNETECEĞİZ

Besni’yi Besni halkıyla birlikte yönetmek istediklerini belirten Alkan, 31 Mart’tan sonra Besni’yi hep beraber yöneteceklerini söyledi. Alkan, “Bizim görevimiz, Besni’yi her bakımdan yaşanabilir bir kent haline getirmektir. Besni’nin geleceğini tasarlarken halkımızın fikirlerini referans alacağız. Biz olacağız, hep beraber olacağız, birlikte yöneteceğiz. Çünkü biz hep beraber Besni’yiz.” Taziye evi olmayan Mahalle bırakmayacaklarını ifade eden Reşit Alkan, “Başkan Mahallemizde Projesi” ile her ay ilçemizin bir mahallesinde icracı müdürlüklerle beraber sorunlar yerinde tespit edilip; mahalledeki vatandaşlarımız ile buluşacağını ve İlçenin ihtiyaçlarını vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda şekillendireceklerini belirtti. Eğitime katkı vereceklerini ve ilçedeki Okulların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirten Alkan, “Okullarımızın her türlü fiziki ihtiyacına katkı sunacağız.” dedi.

BESNİ’Yİ GELİŞTİRECEK PROJELERİMİZ

İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri 6. Bölge teşvik kapsamında olduğu için yatırımcılar bu tür sanayi bölgelerine rağbet etmektedirler. Kendi alanında üretim yapan firmalar rahat ve kolay bir şekilde yatırım yapmaktadırlar. Türkiye’nin saygın firmaları ile görüşerek İhtisas OSB kurulduğu takdirde Besni’ye yatırım yapma sözü aldık. Hedefimiz 4.000 kişiye istihdam sağlamak.

ÇAĞRI MERKEZİ İLE 1000 KİŞİYE İSTİHDAM

Doğu ve Güneydoğu illerinde yapılan çağrı merkezleri teşvik kapsamındadır. Büyük firmaların çağrı merkezlerini ilçemize açmaları için çağrıda bulunarak davet edeceğiz. Hedef 1.000 kişiye istihdam sağlamak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİ ARTTIRMA

Üniversiteler, bulundukları kente sağladığı katkı bakımından bacasız fabrika gibidir. Birkaç yıl öncesine kadar 2 bin 500 civarında olan Besni’deki üniversite öğrenci sayısı, ne yazık ki bugün 300’lere kadar düşmüştür.

Erdemoğlu Ailesi tarafından ilçemize kazandırılan üniversite yerleşkesine rağmen, Besni MYO bölümlerinin kapattırılarak öğrenci sayısının düşürülmesi, Besni’ye yapılan büyük bir haksızlıktır. Bu konuda Besni’nin hakkını sonuna kadar savunup, öğrenci sayımızın tekrar arttırılması için her türlü girişimde bulunacağız.

TEKEL DEPOLARININ YERİNE ŞEHİR PARKI

Eski Tekel depoları ile ilgili mülkiyet sorununu çözerek, bu bölgeyi yaşam alanı şeklinde düzenleyerek Besnililerin hizmetine sunacağız. İçerisinde cami, oyun ve dinlenme alanları, bayanlara, çocuklara ve yaşlılara yönelik çeşitli alanların bulunduğu sosyal donatı merkezi haline getireceğiz.

BESNİ KENT MEYDANI PROJESİ

İlçemize yakışır bir kent meydanı inşa edeceğiz. Kent meydanında yeşil alanların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenebilecek. Besni, kent meydanı ile modern bir kent olma yolunda sınıf atlayacak.

SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTASYON PROJESİ

İlçemiz merkezinde bulunan sokak hayvanlarını korumak ve aynı zamanda vatandaşlarımıza zarar vermelerini engellemek için sokak hayvanları rehabilite çalışmaları yapacağız. Çalışmalar kapsamında Hayvan Rehabilitasyon Merkezi”nde tedavi, ameliyat ve kısırlaştırma işlemleri yapacağımız sokak hayvanları için şehrin belirli noktalarında beslenme ve barınma merkezleri oluşturacağız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDUR ETMEYECEK

Dumlupınar, Çat ve Yeni Besni mahallelerimizde kentsel dönüşüm çalışmaları yapacağız. Kentsel dönüşüm çalışması devam eden Ciritmeydan mahallemizdeki mülkiyet değer tespitleri güncellenerek hak sahipleri mağdur edilmeyecek.

BELEDİYEM BENİMLE PROJESİ

Maddi durumu zayıf hemşerilerimizi ekonomik ve sosyal yaşam standartlarına göre kayıt altına alarak ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Besnili iş adamlarının da katkılarını alarak, ev eşyası, giyecek, yakacak, kırtasiye, kira yardımı, burs yardımı gibi pek çok farklı konuda vatandaşlarımıza destek olacağız.

Hemşerilerimizin maddi ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, çocukların, yaşlıların, hastaların isteklerini de kayıt altına alarak bu talepleri de karşılamak için çalışacağız.

MESLEKİ GELİŞİM KURSLARI

Belediyeler bünyesinde mesleki gelişim kursları kurmak suretiyle gerek unutulmaya yüz tutmuş meslekleri canlandırmak, gerekse de yeni gelişen sektörlerin ihtiyaç duyduğu insan gücünü yetiştirmek suretiyle vatandaşlarımıza eğitimler vereceğiz. Böylelikle, girişimci kardeşlerimizin hayallerini süsleyen projelerini hayata geçirerek, edindikleri mesleki becerilerle ekonomik hayata dahil olma imkanına kavuşacaklar.

YÖRESEL LEZZETLERİN TÜRKİYE’YE VE DÜNYA’YA TANITILMASI

Halkımızın ekonomik olarak güçlendirilmesi amacıyla başta Besni üzümü olmak üzere, biber, salça ve peynir gibi Besni kültürü ile bütünleşmiş ürünlerimizden ekonomik getiri sağlamaya yönelik çalışmalar yapacağız. Besni’deki STK’lar ile işbirliği yaparak bu ürünleri marka haline getirip, uluslararası standartlarda imalatını yapıp Türkiye ve Dünyaya pazarlayacağız. 

CEPHE DÜZENLEMELERİ İLE ŞEHİR MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Ayrıca Şire Pazarında olduğu gibi Atatürk ve Cumhuriyet Caddelerinde de dış cephe düzenlemeleri yapacağız. Modern işyerleri ile çarşımızın gelişmesini, esnafımızın büyümesini sağlayacağız.

OTOPARK SORUNUNU CEP OTOPARKLAR İLE ÇÖZECEĞİZ

İlçemizdeki trafik ve otopark sorunun çözümü için, ana caddeye yakın alanlarda bulunan atıl durumdaki bina ve arsaları otopark haline getireceğiz.

MEZARLIK PROBLEMİNİ ÇÖZECEĞİZ

Geçmişine saygısı olmayanın geleceği olmaz. Besni’ye uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak yeni bir mezarlık alanı kazandıracağız. Mevcut mezarlık alanlarında çevre ve yol düzenlemeleri yaparak geçmişlerimize yönelik vefa görevimizi yerine getireceğiz.

YAŞLI VE ENGELLİ HEMŞERİLERİMİZİ TOPLUMA KAZANDIRACAĞIZ

Yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik, özgüvenlerini ve yaşama bağlılıklarını arttırmak, ihtiyaçları olan sosyal ortamı onlar için oluşturmak için çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenleyeceğiz. Onların mutluluğu, Besni’yi daha mutlu bir toplum haline getirecek.

YAPI YASAKLI MAHALLELERDE İMAR İZNİ

İlçemizde Ciritmeydan, Dumlupınar, Aşağı Sarhan, Yenibesni ve Korupınar mahallelerimiz yapı yasaklı olmasından dolayı hiçbir imar ve yapım hareketliliği sağlanamıyordu. Bu mahallerdeki imar problemini çözmek üzere Besni Belediyesi tarafından bir yıl önce başlatılan çalışmaları 2019 yılı sonunda nihayete erdirerek, bu beş mahallemizde toplam bin 600 dönüm alanı imara açıp mülkiyet sahiplerini çıkmazdan kurtaracağız.

İLÇEMİZE MODERN BİR OTOGAR PROJESİ

İlçemizde yakışır bir otogar sağlamak amacıyla, mevcut otogar alanımızda düzenlemeler yaparak modern bir hale getireceğiz.

YUMRUTEPEYE SEYİR TEPESİ YAPACAĞIZ

Ciritmeyden Mahallesi Yumrutepe’nin en tepe noktasında peyzaj düzenlemesi yaparak sosyal bir yaşam ve dinlenme alanı oluşturacağız. Ailemiz ve sevdiklerimizle Besni’nin eşsiz manzarasını seyretmeye doyum olmayacak.

ŞEHİR GİRİŞLERİ PROJESİ

Eski hastane civarı otogar kavşağımız, Besni üzümünün de tanıtımını ihtiva eden Erdemoğlu Merinos kavşağına silüet oluşturarak, kaldırım, aydınlatma, peyzaj çalışmasını tamlayacağız.

Yine Gaziantep Besni girişinde jandarmadan itibaren Merinos kavşağına doğru olan bulvar aydınlatması Besni Belediyesi ile Akedaş arasında yapılan mutabakat doğrultusunda bu yıl yapılacak.

ÇOCUK PARKLARI VE YEŞİL ALANLAR

İmarımızda mevcut bulunan park alanlarımızda çocuk parkları yapacağız. Erdemoğlu Mahallesi 2. Etap Toki altında beş dönümü park ve mesire alanı yapacağız. Korupınar Mahallesinde afete maruz kapsamında ev verilen, yıkılan ve yıkımı tamamlanacak 21 dönüm alan mesire alanı yapılacaktır. Halk bahçesi veya farklı bir ad verilerek virane bir alanı halkımızın park, mesire alanı, spor gibi etkinliklerle huzur bulacağı bir alana dönüştüreceğiz.

HANIMLAR ÇARŞISI

Merinos Kavşağının güney doğusunda bulunan yürüyüş parkının çevre yoluna bakan alana otantik ahşap görünümlü 15’er M2 likdükkanlar yağacağız. Hanımlarımıza tahsis edeceğimiz Hanımeli Çarşısıyla Besnili kadınlar kendi el emekleriyle yaptıkları ürünleri Besni halkına ve yolculara satarak hem aile bütçelerine katkıda bulunacak, hem de ilçemizin tanıtımını yapacak.

MODERN BİR HAYVAN PAZARI KURACAĞIZ

İlçemizde hayvan alım satımının daha nezih bir ortamda sağlanması amacıyla, modern bir hayvan pazarı pazarını ilçemize kazandıracağız.

ŞİRE PAZARI

Şire pazarı ve dışına bakan trafiğe kapalı alanlarda yapılan dış cephe düzenleme çalışmalarından sonra esnafın da onayını alarak zemin düzenlemesini de yapıp, şire pazarını daha modern bir çarşı hüviyetine kavuşturacağız.

BAŞKAN MAHALLEMİZDE PROJESİ

Başkan Mahallemizde” projesi ile her ay ilçemizin bir mahallesinde icracı müdürlüklerle beraber sorunlar yerinde tespit edilip; mahalledeki vatandaşlarımız ile buluşacağız. İlçenin ihtiyaçları vatandaşlarımızın istekleri ile şekillenecek ve hayat bulacak.

EĞİTİME KATKI VERECEĞİZ

Yarınımızın teminatı gençlerimizin daha iyi yetişmesi, başarılı olmaları, ülkemizi güzel ve aydınlık bir geleceğe taşımaları eğitim gördükleri okullarımızın her türlü fiziki ihtiyacına katkı sunacağız.

HER MAHALLEYE TAZİYE EVİ

İlçemizde başta Sarhan ve 15 Temmuz Şehitler Mahallesi olmak üzere taziye evi bulunmayan mahallelerimizde hayırseverlerin desteğiyle taziye evi yapacağız.

365 GÜN SPOR

İlçemizde her yaştan ve her kesimden 365 gün spor yapma kültürünü yaygınlaştıracağız. Bu kapsamda gerek amatör spor kulüplerini destekleyerek, gerekse de belediyemiz bünyesinde çeşitli dallarda spor kursları açarak, müsabakalar ve turnuvalar düzenleyeceğiz. Erdemoğlu ve Kaymakam Hasan Tütün Mahallesine 3,5 Km bisiklet yolu yapacağız.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HALKIMIZIN, FİKİRLERİNİ, REFERANS, ALACAĞIZ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Adıyaman
Yağışlı
Güncelleme: 22.02.2020
Bugün
- 11°
Pazar
- 11°
Pazartesi
- 12°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Adıyaman

Güncelleme: 21.02.2020
İmsak
05:43
Sabah
07:03
Öğle
12:46
İkindi
15:49
Akşam
18:18
Yatsı
19:33
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
45
0
4
6
13
23
2
Trabzonspor
44
0
3
5
13
21
3
Başakşehir FK
43
0
3
7
12
22
4
Galatasaray
42
0
4
6
12
22
5
Alanyaspor
39
0
6
6
11
23
6
Fenerbahçe
38
0
6
5
11
22
7
Beşiktaş
36
0
8
3
11
22
8
Göztepe
33
0
6
6
9
21
9
Gaziantep FK
30
0
8
6
8
22
10
Çaykur Rizespor
24
0
11
3
7
21
11
Denizlispor
24
0
10
6
6
22
12
Gençlerbirliği
24
0
10
6
6
22
13
Yeni Malatyaspor
24
0
9
6
6
21
14
Antalyaspor
22
0
10
7
5
22
15
Konyaspor
20
0
10
8
4
22
16
MKE Ankaragücü
20
0
10
8
4
22
17
Kasımpaşa
16
0
14
4
4
22
18
Kayserispor
15
0
13
6
3
22
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı